Pokud budete chtít v tomto roce využít služeb společnosti British Airways, tak raději vynechejte datum 26. října 2010. Na tento den totiž aerolinky vydaly palubní vstupenku na jméno Usáma bin Ládin. Kam by měl šéf teroristické organizace al-Kaidá letět, není z elektronické letenky jasné.

Fotografie se objevila v interním firemním magazínu LHR News, který informuje o dění na londýnském letišti Heathrow. Doprovází článek, který vychvaluje pozitiva možnosti stáhnout si palubní vstupenku do mobilního telefonu a používat tak mobil místo kusu papíru.

Pomsta zaměstnance či drsný vtip

Fotografie iPhonu se jménem známého teroristy na palubní vstupence však vyvolala obrovské pozdvižení a aerolinky zjišťují, jak vůbec fotografie vznikla. Co víc, palubní letenka obsahuje mimo jména bin Ládina i jeho údajný kód pro časté zákazníky letecké společnosti.

Jak tedy k celé situaci došlo? Ve zkratce - nikdo neví. A pokud ví, tak to nechce říci. Mluvčí aerolinek tvrdí, že "došlo k chybě v interní publikaci" a společnost nyní zjišťuje okolnosti. Pravděpodobně však šlo o vtípek, který se někomu značně vymkl z rukou, či o pomstu nespokojeného zaměstnance.