"Všichni účastníci show byli pořadateli požádáni, aby si nedělali legraci z krize, která postihla prince Charlese," napsal britský list Daily Mirror.

"Nechceme, aby bylo naše doporučení chápáno jako nějaký zákaz nebo cenzura toho, co si protagonisté jednotlivých vystoupení připraví. Tak to opravdu není. Jen si myslíme, že by bylo pro královskou rodinu v tuhle chvíli nepříjemné, aby se stala terčem vtípků. Proto jsme účastníkům jen naznačili, že jsou zmínky o Charlesovi nevhodné," uvedl zdroj blízký pořadatelům British Comedy Awards.

Nepoddajní komici

Deník zároveň uvedl, že se požadavek organizátorů pravděpodobně mine účinkem a naopak povede k dalece častějším a ostřejším vtípkům na princovu adresu.

"Nedá se očekávat, že by si nechali účinkující něco diktovat. Pokud mají vtípky o Charlesovi připraveny, určitě je řeknou. A dost možná, že jich nyní použijí mnohem více. Určitě si některý z nich udělá legraci i z podivného doporučení pořadatelů," řekl Jonathan Ross.

Vše se ukáže teprve 10. prosince, kdy britská televize ITV1 v přímém přenosu odvysílá celou slavnostní show, kterou bude uvádět Jonathan Ross.