Drobná běžkyně si je však vědoma, že největší test její vytrvalosti přijde až po narození druhého dítěte. Porod její prvorozené dcery trval nekonečných 26 hodin. Paula je však s prozatímním průběhem druhého těhotenství naprosto spokojená.

„Těhotenství zvládám lépe, než jsem sama čekala. S druhým dítětem však na mě čeká opravdová zkouška,“ řekla Radcliffová.

Paula Radcliffová se svým manželem Gary Loughem a dcerou Islou před dvěma lety.

Paula Radcliffová se svým manželem Gary Loughem a dcerou Islou před dvěma lety.

FOTO: fotobanka Profimedia

„Lidé říkají, že podruhé to může být jednodušší, ale moje pánev je pořád úzká, to se nezmění a z toho jsem nervózní. Byla jsem zvyklá, že moje tělo se mnou spolupracovalo, ale než se narodila Isla, bylo to jako kdyby se postavilo proti mně,“ uvedla Paula o své prvním porodu.

Nyní si Britka, která je stále držitelkou maratónského rekordu v čase dvě hodiny, 15 minut a 25 sekund, těhotenství tolik nepřipouští a stále každý den běhá přes 22 kilometrů. Váha se jí za pět měsíců zvýšila z 54 o šest kilogramů.

Drobná běžkyně na maratónu v New Yorku před začátkem těhotenství.

Drobná běžkyně na maratónu v New Yorku před začátkem těhotenství.

FOTO: fotobanka Profimedia

Kromě rekordu v maratónu má Britka na svém kontě další dva nejlepší časy, a to na deset a 20 kilometrů. Angličanka je tak nejlepší vytrvalostní běžkyní všech dob.

Redcliffová nyní žije se svou rodinou převážně v Monaku. Pokud by šlo vše podle plánů, sportovkyně by v září přivedla na svět druhé dítě a hned poté by se začala připravovat na jubilejní 30. letní olympijské hry v Londýně, které se budou konat v roce 2012. Jejím snem je ze sebe v rodné zemi dostat maximum a dosáhnout na medaili.