Pětipokojový dům v holandském koloniálním stylu stojí v prestižní lokalitě newyorského Long Islandu a jeho odhadní cena se pohybuje okolo 23 miliónů korun. Realitní agenti však doufají, že z něj díky jeho filmové proslulosti "kápne" ještě o něco více.

V listopadu 1974 v domě došlo k několikanásobné vraždě. Ronald DeFeo ml. tehdy zastřelil šest členů své rodiny, zatímco spali. O měsíc později se do domu nacházejícím se na 112 Ocean Avenue nastěhovali George a Kathleen Lutzovi společně se svými třemi dětmi.

3:15 - čas, kdy se zabíjelo

Lutzovi však velmi brzy začali tvrdit, že se v domě děje něco špatného. Na zdech se prý zobrazovaly děsivé výjevy, útočily na ně velké roje much (přitom venku skoro žádné nebyly) a krucifix na zdi se otáčel přímo před jejich očima. Lutz dokonce tvrdil, že se budí pravidelně každou noc ve 3:15, tedy v čas, kdy DeFeo v domě vraždil a údajně opakovaně viděl svou ženu, jak levituje nad postelí.

Nebyl však jediným, kdo něco viděl. Pětiletá dcera údajně vídala podivnou stvůru podivnou praseti, která měla navíc svítící oči. Rodina neváhala a do domu povolala katolického kněze Ralpha J. Pecocara. Ten trval na tom, že krátce poté, co v době začal kapat svěcenou vodu a modlit se, tak uslyšel mužský hlas, který mu jasně nakazoval, ať odejde.

Další lidé problémy neměli

Rodina z domu utekla po pouhých 28 dnech. O jejich příběhu napsala román spisovatelka Jay Anson a kniha se stala opravdovým hitem.

V roce 1979 byl navíc příběh i zfilmován s Jamesem Brolinem a Margot Kidderovou v hlavních rolích. Skeptici obviňovali Lutzovi, že si vše vymysleli, aby vydělali peníze. To oni striktně odmítli a oba prošli detektorem lži.

Další majitelé už se však s ničím podivným nesetkali. A to v domě bydleli 10 let. Ačkoli nechali změnit popisné číslo domu a vyměnili podkrovní okna, která na filmovém plakátu připomínala oči, lidé se chodí dívat na dům stále. Zejména o Halloweenu, svátku všech mrtvých.