Iniciátorem celého protestu je sedmasedmdesátiletý Tony Fuller, který strávil svými „směnami“ u tlačítka na přechodu pro chodce již mnoho hodin. Jako důchodce má oproti ostatním i více času, proto se ujal hlavní úlohy.

Pokaždé, když mají auta a kamióny červenou, chodí lidé velice pomalu přes silnici A35 vedoucí jejich vesnicí. Občas nosí i transparenty, které naznačují jejich nesouhlas s projíždějícími kamióny.

Úřady nepomohly, proto situaci řeší sami

Za 45 minut se demonstrantům podařilo vytvořit kolonu dlouhou i sedm kilometrů. Na úřadech totiž se svými peticemi obyvatelé vesnice neuspěli, proto se uchýlili až k podobně extrémním praktikám.

„Každému řidiči automobilu, kterého jsme našimi protesty mohli dostat na pár minut do nepříjemné situace, bych vyřídil, že my jsme tady v nepříjemné situaci 24 hodin sedm dní v týdnu,“ uvedl nekompromisně Fuller.

Řidiči kamiónů využívají silnici v Dorsetu jako další možnost cesty mezi městy Plymouth a Southampton. Tony Fuller přitom obviňuje i navigační systémy, které jim tuto variantu nabízí jako alternativu k silnici A303. Všichni zúčastnění však hodlají vytrvat a kamiónovou dopravu na silnici vedoucí jejich vesnicí omezit na minimum.