Student filosofie Newman neměl tušení, co ke svému menu získal. Stal se přitom majitelem losu Mayfair, pod nímž se skrývala několikamiliónová výhra. Soutěž Monopoly v rámci společnosti McDonald‘s proběhla již v několika státech světa.

Pětatřicetiletý Angličan si los v podobě nálepky sice připevnil na volant svého automobilu, ale po pár dnech ho při úklidu auta sloupl a vyhodil.

Vyhrál znovu, ale los měl minimální hodnotu

O dva týdny později se u okénka McDrive mladý Angličan ukázal znovu a opět vyhrál. Jenže tentokrát tiket neměl téměř žádnou hodnotu. Přesto se jeho přítelkyně Chloe Grayová konečně podívala na pravidla hry.

K jejich obrovskému zklamání zjistili, že v ruce drží téměř bezvýznamnou výherní nálepku s názvem Park Lane, ale před 14 dny tomu bylo zcela jinak. Oběma došlo, že přišli o půl miliónu liber (15 miliónů korun).

Nejvyšší nevyzvednutá výhra

Na internetové stránce, která obsahuje informace o nevyzvednutých výhrách, je los Park Lane uveden nejčastěji. Nejvzácnějším nevyplaceným výhrám zde vévodí právě Mayfair, o kterou přišel britský pár pouze proto, že si včas nepřečetl pravidla hry.

Případ se nápadně podobá nedávné události, jež postihla zaměstnance pošty Cemala Celikkanata. Ten si spletl herní pravidla loterie a v domnění, že nevyhrál, svůj tiket vyhodil. Muž tehdy přišel o výhru v přepočtu necelých tří miliónů. Pikantní je na obou případech i to, že se udály na téměř totožných místech. Pár pochází z města Sheffield na severu Anglie a Celikkanat z blízkého Dronfieldu [celá zpráva].