Svádící metoda Gerasimovové se přitom podobá takzvaným „medovým pastím“, které používala už sovětská tajná policie KGB. Návnady v podobě krásných žen tehdy patřily k běžným praktikám a měly za úkol pošpinit tehdejší vlivné diplomaty.

Modelka neváhala nabízet vlastní tělo, ale i drogy. Podařilo se jí přitom údajně svést nejméně šest vysoce postavených členů Kremlu. Mimo jiné i předáka zakázaných „národních bolševiků“ Eduarda Limonova nebo bývalého vůdce hnutí proti nelegální migraci Alexandra Potkina.

Její poslední obětí se stal satirik a scénárista Viktor Šenderovič. Známý satirik je přitom ženatý a má dceru. Po zveřejnění nahrávky, kde se oddává intimním radovánkám s Gerasimovovou, se celý incident snažil převést do vtipu.

Šenderovič si aférou pošpinil jméno

O noci strávené s "Káťou", neboli dívkou pro opakované použití, se nevyjádřil příliš lichotivě. Sex s ní mu podle jeho slov nezpůsobil žádné velké potěšení a dívka sama byla nudná "jako celé gestapo". Věrohodnost Šenderoviče jako známého kritika Vladimíra Putina však utrpěla citelné šrámy.

Zveřejněné video záběry jsou často doprovázeny hudbou a komentovány posměšnými titulky. Tvář dívky na nich však není vidět. Její totožnost už je známa, ale dál se o ní ví jen to, že působí v modelingové agentuře New Best Model.

Gerasimovová se po zjištění své identity stáhla do soukromí. Už nyní ale varoval další prominentní člen Kremlu, že očekává zveřejnění podobných záznamů na internetu.