Dalibor Janda pokřtil obě novinky ve čtvrtek ve svém oblíbeném pražském podniku Buggy Buggy Bar. Večírku se zúčastnil jeho dvorní textař Jan Krůta, z jehož autorské dílny pochází většina textů na výběrovém albu a který se rovněž podílel na Jandových memoárech: "Začali jsme psát a psali jsme, až z toho byly paměti," řekl s úsměvem Krůta.

Při křestu pozvedl číši také písničkář Josef Fousek, psychiatr Jan Cimický a nechyběla ani zpěvačka Marcela Holanová.

.:Dalibor Janda křtí svou novou desku Roky jako motýli

Hurikán možná přitvrdí

Přestože hity, jako "Hurikán", "Padá hvězda do tvých vlasů" a další, mají našinci stále v paměti, Janda si posteskl, že v rádiích se moc nehrají: "Rádia pouští stále dokola sedmnáct osmnáct písniček, dostat se mezi ně je nemožné."

Pokud by se český trend obměnil a do módy se dostala tvrdší muzika, Janda by vyrukoval a možná i mnohé překvapil svou hard rockovou tvorbou. Zatím ji už léta schovává v šuplíku a není si jist, zda vůbec někdy spatří světlo světa: "Nevím, jestli by se to ke mně hodilo," svěřil se Novinkám a doplnil, že by šuplíkový materiál vydal na jedno celé album. Zatím raději vyčkává na dobu, kdy střední proud bude převálcován jiným směrem. 

Dalibor netruchlí

V soukromí se Janda netrápí a nad letošní ztrátou svého syna netruchlí. Ví, že by to stejně nikam nevedlo: "Stalo se, co se stalo. Co se dá dělat, život jde dál," řekl Novinkám. Místo trápení se oddává hudbě: "Co jiného mi taky zbývá," poznemanal zpěvák.

Kormě hudby se věnuje historii a sbírá vše, co se namane. K jeho největším vášním ale patří sbírání motýlů.