GPS systém záchranářů nedokázal správně lokalizovat hořící objekt v Caswell Lakes, a tak se záchranáři nedokázali navzdory rychlému telefonátu Bena Heinrichse dostat na místo požáru. Pomohl jim až ovčák Buddy, který přiběhl k jejich autům a začal je evidentně navádět k místu, kde potřeboval jeho majitel pomoc.

Strkal policistu k domu

"Buddy se se mnou spojil a dával mi neverbální signály, bylo vidět, jak chce, abychom zrychlili. Když jsme zastavili u hořící dílny, tak mě Buddy přivítal a doslova mě k němu strkal. Bylo to úplně neuvěřitelné," uvedl policista Terrence Shanigan, který řídil pohotovostní vůz.

Celá událost byla natočena na videokameru umístěnou v policejním autě. Záběry jasně ukazují, jak Buddy přiběhl k autu a začal sprintovat zpět ke svému domovu. Jen sem tam se ohlédl, aby se ujistil, že ho záchranáři následují. Po několika zatáčkách se chytrý pes zastavil přímo u hořící dílny. V té chvíli už se plameny nebezpečně blížily k domu.

Odehnal i medvědy

Dílna, kde Buddy přes den vždy pobýval se svým majitelem, byla vážně poškozena a škody na majetku jsou značné. Mohly být však nesrovnatelně větší, kdyby plameny pohltily i obytný dům.

Není to poprvé, co Buddy svému majiteli výrazně pomohl. Dvakrát už se totiž postavil medvědům, kteří se začali k jeho majiteli blížit během rybaření. Za svůj poslední hrdinský výkon bude v příštím týdnu záchranáři odměněn stříbrnou psí miskou.