Fox si podle internetového serveru nachrichten.de dodnes pamatuje každičký detail. Vyjádřil se dokonce tak, že ty chvíle "vidí přímo před sebou, jako by to byla fotografie".

"Bylo mi dvanáct a jí skoro o dva roky víc. A už nebyla panna. Došlo k tomu ve městečku Dubios ve státě Wyoming, kde dodnes žije sotva tisícovka lidí. A to doslova na zemi v blízkosti řeky, právě když se ve městě konalo rodeo. Bylo to totálně hrozné a trapné. Dvě naivní děcka ležela vedle sebe a vzájemně si stahovala kalhoty," prohlásil Fox.

Matthew Fox jako sexuální ikona

Jeho sexuální zkušenosti se ale s přibývajícím věkem výrazně vylepšovaly. Především pak během studií na Columbia University, kde Matthew hrával americký fotbal.

"V prvním roce na univerzitě jsme si co do sexu přišli na své. A byli jsme tam obdivovanými fotbalovými hrdiny. Měli jsme hodně holek, ale s fotbalem to nesouviselo," vyprávěl Fox.

Nyní žije herec s manželkou Margheritou Ronchiovou, s níž má dvě děti - dceru Kyle (12) a syna Byrona (9).

"Ona je mou životní láskou. Dokázali jsme oba zůstat nezávislí a přitom jsme uchránili sílu našeho vzájemného vztahu. Jsem muž a znalec žen. A mohu jednoznačně říci, že my dva se k sobě naprosto hodíme. Jsme spolu už třiadvacet let a už to tak prostě zůstane," uzavřel Matthew Fox.