Myšlenku oženit se na stadiónu vnukl Foltynovi před časem fotbalový televizní přenos z Liberce, neboť i tam došlo v průběhu zápasu na svatbu. „Tak jsem o tom mluvil a přítelkyně mě podpořila,“ usmál se šťastný novomanžel. Prozradil, že na Baníku měli z jeho rozhodnutí radost.

„Mluvčí Baníku Ostrava Igor Bruzl hned říkal, že je to super. Jen jsme ho prý předběhli, protože svatbu na zápase plánuje i on. To paní matrikářka z toho byla trošku vyděšená,“ řekl Foltyn na adresu dlouholeté úřednice, která zažila svatbu na fotbale poprvé. V šoku z plánů snoubenců byli i nevěstiny rodiče. „Nedivím se jim. Nakonec to ale vzali dobře a dorazili i s mými přáteli,“ poukázala čerstvá novomanželka.

Jestli se novomanželé něčeho báli, tak to bylo počasí. „Déšť by byl docela zádrhel,“ poukázal ženich a zvedl oči k nebi. To se totiž od rána na Ostravsku měnilo: pršelo, svítilo sluníčko nebo byla obloha zatažená.

Zatímco Foltyn je fanouškem ostravského Baníku takřka od narození, jeho žena Martina pochází ze slovenské Žiliny.

„Ale propadla tomu díky mě a dneska fandíme Baníku oba stejně,“ popsal. Protože pracovní povinnosti zavály pár až do Ústí nad Labem, nejsou přítomni každému domácímu utkání ostravských fotbalistů.

„Doma jsme zhruba na každém druhém, ale ven jezdíme na všechny.“ Zda sňatek uzavřený před tisícovkama svědků bude trvat nadosmrti, Foltyn neví. „Doufám, že ano. Teda jestli to Martina vydrží se starým dědkem,“ smál se.