Jacksonův otec se Therouxovi také svěřil, že jsou mu zákroky plastické chirurgie, jimž se údajně jeho potomek podrobil, úplně fuk. Také prý si nemyslí, že je jeho syn potřeštěný, ale že je chytrý. Dodal ještě, že nemůže vystát homosexuály.

Interview se uskutečnilo v hotelovém pokoji v USA a dohlížel na něj muž se jménem Majestik Magnificent, který je podle vlastního tvrzení osobním kouzelníkem Michaela Jacksona. Majestik prý často do rozhovoru zasahoval. Theroux Jacksonovi seniorovi připomněl, že Michael kdysi prohlásil, že jakmile otce vidí, propadne takové nervozitě, že začne zvracet. "To on jen tak hraje. To je v pořádku," opáčil na to Jackson starší.

Michael není cvok

Michael si v minulosti stěžoval, že ho otec jako dítě často mlátil. Otec Jackson dal také najevo nelibost nad tím, že britský tisk jeho synkovi říká Wacko Jacko. Ve Spojených státech prý "wacko" znamená cvok. Podpořil také svého syna, co se týče nosu, který si údajně nechal několikrát chirurgicky vylepšit. Zpěvák to však houževnatě popírá. Joe Jackson rázně prohlásil, že jeho syn si může s vlastním nosem dělat, co se mu zlíbí, a že nehodlá problematiku jeho čichového orgánu rozebírat s BBC. Na to se ozval Majestik, že padne-li ještě nějaká otázka ohledně Michaelova nosu, interview přeruší.

Theroux tedy změnil téma a zeptal se seniora, zda by si přál, aby jeho syn měl partnera. Když upřesnil "přítele nebo přítelkyni", vložil se do toho opět Majestik: "Co se to snažíte říci? Že je Michael gay?" Majestik otázku také označil za neuctivou vůči Joeovi Jacksonovi. Ten o něco později prohlásil: "Nedůvěřujeme gayům. Nemohu je vystát". Pak Jackson starší rozhovor ukončil.