V roce 2005 měl manželku, s níž žil šťastně pětadvacet let, měl fungující pekárnu a spoustu přátel. Výhru v loterii ale neunesl, začal rozhazovat, nakupoval luxusní vozy a závodní koně a nakonec se s ním rozvedla i jeho žena. Zavřel se proto doma a začal pít.

Minulý týden zemřel v nemocnici v Telfordu po infarktu srdce v osamění. Svým pozůstalým přitom nezanechal téměř nic. Z těžkého alkoholismu ho nedokázali vyléčit ani v sanatoriu Priory v Birminghamu. Jednoho z lidí v sanatoriu pak ještě Gough stačil obvinit, že ho podvodem připravil o jeho posledních 700 tisíc liber (přes 20 miliónů korun).

V práci zůstat nemohl

"Když jsem vyhrál, tak jsem si chtěl udržet starý život. Přál jsem si i nadále pracovat v pekárně, to však nebylo možné, protože mi zaměstnanci extrémně záviděli a atmosféra na pracovišti byla strašná. Pomalu jsem se tak dostal k alkoholu. Najednou jsem nevěděl, co dělat. Zaháněl jsem tím nudu a problémy," uvedl Gough.

Ještě před svou smrtí si pak milionář postěžoval: „Můj život byl kouzelný. Ale ta loterie zničila všechno. Jaký smysl mají peníze, když s nimi skončíte v posteli, kde jen brečíte? Já teď jen všem radím, aby si žádné losy do loterie nekupovali.“