Vítězka České Miss Jitka Válková se loni pokoušela prosadit jako zpěvačka, dostala se dokonce až do čtyřicítky nejlepších v Česko-Slovenské SuperStar. Do finále se nedostala, tak to zkusila v České Miss. A podařilo se. Jitka se stala se čtyřiceti procenty hlasů jednoznačnou vítězkou.

Česká Miss 2010 Jitka Válková to na pódiu rozjela s kapelou

Česká Miss 2010 Jitka Válková to na pódiu rozjela s kapelou.

FOTO: Michaela Feuereislová

"Myslím, že jsem nejvíc zaujala úsměvem a upířími zuby," řekla Novinkám Jitka Válková, osmnáctiletá studentka katolického gymnázia v Třebíči. Jako cudná katolička na večírku ale rozhodně nevypadala.

Michaela Maláčová a Jitka Válková na finále České Miss 2010

Michaela Maláčová a Jitka Válková na finále České Miss 2010

FOTO: Michaela Feuereislová

Nejdřív s ředitelkou České Miss Michaelou Maláčovou předvedla odvážné taneční kreace na parketu a pak se vrhla na pódium, kde uspořádala vlastní minikoncert. "Jak začali hrát mojí oblíbenou Nirvanu, nemohla jsem si pomoct," prozradila Válková, která zpívá ve dvou rockových kapelách.

Michaela Maláčová na finále České Miss 2010

Michaela Maláčová na finále České Miss 2010

FOTO: Michaela Feuereislová

Michaela Maláčová s mladší sestrou Nikol v divokých tancích pokračovaly i během vystoupení Válkové. Odvážné taneční kreace nebraly konce. Ředitelka České Miss byla celý den jako na trní, zda všechno dobře dopadne, a na večírku se po úspěšné show konečně mohla uvolnit. "Všechno to ze mě spadlo. Reakce jsou kladné, tak mám velkou radost. Moderátor Libor Bouček byl velice dobrá volba," prozradila Novinkám Maláčová.

Jitka Válková, Česká Miss 2010

Jitka Válková, Česká Miss 2010

FOTO: Michaela Feuereislová

Vítězka Jitka Válková nebyla favoritkou ředitelky České Miss. "Nebyla, ale hlas lidu je hlas boží. Budu ji podporovat, co to bude možné," vysvětlila Maláčová.

Michala Maláčová a Jean Claude Van Damme na finále České Miss 2010

Michala Maláčová a Jean Claude Van Damme na finále České Miss 2010

FOTO: Michaela Feuereislová

Hlavní hvězda Jean Claude Van Damme se na večírku nezdržel. Zda si vybral do své připravované reality show některou z finalistek, Maláčová netuší. "Nic neříkal. Uvidíme," prozradila.

Maláčová zvolila světovou star Van Damma jako hlavní hvězdu i proto, že byl cenově přijatelný. "Bylo to v řádech statisíců, ne miliónů. Na České Miss byly mnohem větší položky než Van Damme. Například smlouva s Novou nebo samotná příprava show," vysvětlila.

Jan Bendig a Jitka Válková na finále České Miss 2010

Jan Bendig a Jitka Válková na finále České Miss 2010

FOTO: Michaela Feuereislová

Šťastná vítězka Jitka Válková opouštěla tovární halu v Karlíně kolem třetí hodiny ranní. V neděli ji čekalo od rána focení a rozhovory. "Jsem unavená, ale strašně šťastná," uzavřela Válková. To Michaela Maláčová v mejdanu pokračovala až do ranních hodin. V tovární hale popíjela ještě za svítání.

Česká Miss World Veronika Machová

Česká Miss World 2010 Veronika Machová

FOTO: Michaela Feuereislová

Vítězka České Miss Jitka Válková bude Českou republiku reprezentovat na celosvětové soutěži Miss Universe, na Miss World pojede blondýnka Veronika Machová, která se v sobotu stala Českou Miss World 2010. Tento titul udělovala porota v čele s Jeanem Claudem Van Dammem. "Trošku jsem mu do výběru kecala," dodala se smíchem Maláčová.

Miss Universe Stephanie Fernandez na finále České Miss 2010

Miss Universe Stephanie Fernandez na finále České Miss 2010

FOTO: Michaela Feuereislová

Finále České Miss si nenechala ujít řada známých tváří. Po večeři s princem Charlesem dorazili Václav Havel s manželkou Dagmar, nechyběli topmodelka Tereza Maxová, modelka Andrea Verešová, bývalý hejtman Petr Bendl s manželkou Tamarou a řada bývalých vítězek soutěží krásy.