"Přítele už delší dobu nemám. V mém okolí žádný potenciální partner není. Alespoň o něm nevím," prozradila Novinkám herečka Jana Plodková. "Užívám si v rámci možností života a mám se fajn. Na rodinu mám ještě spoustu času. Lékaři si to samozřejmě nemyslí, ale já mám pocit, že se rodina dá založit i v pozdějším věku," prozradila Novinkám osmadvacetiletá herečka.

Jana Plodková v kalendáři casina

Jana Plodková v kalendáři casina

FOTO: Jakub Ludvík/Banco casino

Jana Plodková byla poprvé v životě nominována na cenu Českého lva a hned triumfovala. Za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Protektor si ocenění odnesla. "Vůbec jsem to nečekala. Jsem dojatá, došlo i na slzy," řekla.

Jana Plodková s maminkou na udílení cen Český lev

Jana Plodková s maminkou na udílení cen Český lev

FOTO: Michaela Feuereislová

"Celý den i noc jsem byla klidná, tak jsem si byla jistá, že to nevyjde," vysvětluje. "Na vítězku tipovala kolegyni Lenku Vlasákovou. "Mám ji hrozně  ráda jako herečku a moc jsem jí to přála," říká.

Plodková od filmu Protektor další  filmovou nabídku nedostala. Proto přijala roli v připravovaném seriálu televize Prima Zázraky života. "Chyběla mi kamera a když žádná filmová práce nepřicházela, kývla jsem na seriál," vysvětluje. "Vím, že jsem často říkala, že bych do seriálu nešla, ale kamera mi zkrátka scházela. Přesvědčilo mě také herecké obsazení, mého otce hraje Jiří Ornest. Z toho jsem nadšená," prozrazuje.

Jana Plodková a Marek Daniel jako manželé ve filmu Protektor.

Jana Plodková a Marek Daniel jako manželé ve filmu Protektor.

FOTO: Falcon

Rozhodně si nemyslí, že by ji seriál mohl připravit o kvalitní herecké role ve filmu. "Vím, že se to říká. Já doufám, že nejsou režiséři hloupí. Viděli mé herecké kvality ve filmu Protektor, a tak snad nebudu zaškatulkovaná jako seriálová herečka," dodala Plodková.