Bartošová a její manžel Jiří Pomeje se snaží vydání knihy zabránit. Kniha je plná zážitků, které hospodyně Zlata "Golda" Dvořáková načerpala během deseti let, kdy pro zpěvačku, která roky bojuje se závislostí na prášcích a alkoholu,  pracovala jako hospodyně.

Autoři knihu pokřtí přesně 8. dubna v klubu Solidní nejistota a slavnostní akt pojmou také jako oslavu narozenin Ivety Bartošové, která se právě v tento den narodila a letos slaví 44. narozeniny. Ivetu mají v plánu na oslavu pozvat. "Iveta bude pozvána, ale bez Jiřího Pomejeho," řekl Novinkám spoluautor knihy David Zápal.

Jiří Pomeje tvrdí, že kniha je veřejnou popravu Bartošové a s advokáty se snažil o zastavení knihy a vydání předběžného opatření. Kniha Iveto, sbohem... ale přesto v těchto dnech vychází. A je plná opravdu pikantních historek. Nechybějí informace o pokusech o sebevraždu, o závislosti zpěvačky na prášcích a alkoholu, o její nespolehlivosti, o jejím paranoidním chování nebo například o tom, jak vlastnímu synovi Arturovi hrozila smrtí.