"Nemohla jsem tomu uvěřit, když mi řekli, že je mrtvý. Doktor přes něj natáhl plachtu a o tři hodiny přijela pohřební služba, která jeho těla uložila do rakve, přiklopila víko a odjela. Tělo starého muže tak skončilo ve skladu pohřební služby, kde se také muž probudil.

"Křičel a klepal na víko jako o život. Dělal tolik povyku, že by s tím mohl budit mrtvé. Nadzvedl jsem víko, dotkl se jeho krku a ucítil jsem puls. Je to opravdový zázrak, naštěstí jsem ještě víko rakve nepřibil hřeby," komentoval husí kůži nahánějící příběh pracovník pohřební služby Darius Charon.

Šestasedmdesátiletého muže okamžitě odvezli do nemocnice v Katowicích, ze které ho po několika vyšetřeních propustili. Doktor, který ho prohlásil za mrtvého, se už jemu a jeho rodině omluvil.

Poděkoval sklenicí medu

Za doktora se postavil i mluvčí ambulance. "Když se tam naši pracovníci dostali, tak už nedýchal, neměl tep a jeho tělo chladlo," uvedl mluvčí.

Jozef Guzy to ovšem bere tak, že dostal další šanci a znovu se narodil. "Ten muž z té pohřební služby mi zachránil život. Jako první věc po opuštění nemocnice, jsem se za ním vydal a poděkoval mu velkou sklenicí domácího medu," řekl šťastný penzista.