"Přestala jsem kojit po šestinedělí, neměla jsem mléko," řekla Novinkám Ilona Csáková. "Asi je to dané geneticky. Já jsem nebyla kojená, moje sestra má dvě holčičky a taky neměla mléko. Všechny jsme vyrostly na Sunaru," vysvětlila zpěvačka.

Ilona opustila svého syna Daniela poprvé od porodu. V pátek navštívila svoji kamarádku Ivanu Gottovou a její děti a na Bertramce přespala, v sobotu ji čekalo udílení cen Anno, kde zpívala. Po galavečeru si ji její přítel Radek Voneš odvezl domů do Brna.

Ilona Csáková s přítelem Radkem Vonešem na předávání cen Anno

Ilona Csáková s přítelem Radkem Vonešem na předávání cen Anno

FOTO: Michaela Feuereislová

"Mateřství je skvělé, je bezvadné na chvíli šoubyznys vyměnit. Strašně mě to naplňuje. Daniel je úžasný dítě. Spí, neprudí, brečí, jen když mu rostou zoubky. V noci se budí na jídlo jednou, maximálně dvakrát," pěje ódy na svého syna Ilona.

Protože nekojí, mohla si hned po porodu dovolit začít držet dietu a začít shazovat těhotenstvím nabraná kila. "Mám dole 25 kilogramů. Dokonce mám méně kilo než před těhotenstvím," prozradila.

Jan Bendig, Ilona Csáková a Ivana Gottová na předávání cen Anno

Jan Bendig, Ilona Csáková a Ivana Gottová na předávání cen Anno

FOTO: Michaela Feuereislová

A jaká je tedy dieta Ilony Csákové? "Žádné pečivo, sladké, rýže, brambory. Vyvaruji se cukrů. Jím hodně zeleniny na jakýkoli způsob, polévky, bílé maso a ryby," vysvětluje Csáková.

Ilona se pomalu vrací do práce. "Od dítěte a od plotny si odskakuju. Chystám se do muzikálu. Desku letos netihnu, ale v březnu vyjde reedice - deska mých nejúspěšnějších písní," prozrazuje.

Se svým přítelem žije v Brně, návrat do Prahy ale nevylučuje.  "Jsem v Brně šťastná. Za barákem mám les, za prací vyjíždím. Není tam stres, fofr a je tam čisto. Praha je ale otázkou času," říká Ilona.

S přítelem plánují druhého potomka.  "Druhé dítě bude a narodí se již do úplné rodiny," dodala Csáková.