Julia má tančit 80 minut jako královna školy samby Viradouro, která je mezi asi 12 nejznámějšími skupinami, jež na karnevalu příští týden vystoupí. Mnohé Brazilky po roli královny samby touží, ale dosud šlo vždy o spíš spoře oděné ženy zdokonalené často plastikami. Křehká Julia poskytne pohled naprosto odlišný, i když tančí dobře a podle otce jí dlouhé vystoupení v horku nebude činit nejmenší potíže.

Budoucí královna samby na generální zkoušce (v pozadí její matka)

Budoucí královna samby na generální zkoušce své taneční školy (v pozadí její matka)

FOTO: ČTK/AP

Carlos Nicodemos z výboru pro ochranu dětí a dospívajících státu Rio de Janeiro řekl, že tato záležitost jenom oživuje citlivé téma dětí jako sexuálních objektů. "Nejsme proti účasti dětí na karnevalu, ale nemůžeme dopustit, aby sedmiletá dívka dostali roli, s níž je tradičně spojován sex," prohlásil.

Sedmiletá Julia Lira se svoji matkou

Sedmiletá Julia Lira se svojí matkou

FOTO: ČTK/AP

Škola Viradouro zase říká, že Julia bude oblečená v souladu se svým věkem, na rozdíl od dospělých žen bude mít například zahalený hrudník. Otec Marco si zase myslí toto: "Každý, kdo pociťuje jakýkoli druh vzrušení při pohledu na sedmiletou holku, by měl jít k doktorovi. Julia má na to být královnou bubenické školy."

Soud zabývající se rodinným právem má tento týden rozhodnout, zda se Julia bude moci představení zúčastnit. Karneval se koná od 13. do 16. února.

Sedmiletá Julia Lira

Sedmiletá Julia Lira

FOTO: ČTK/AP

Julia Lira

Julia Lira

FOTO: ČTK/AP