Scénu s létáním vymyslel producent muzikálu Oldřich Lichtenberg. Původně měli mít hlavní představitelé Barona Prášila Pepa Vojtek, Daniel Hůlka a Marian Vojtko dubléry. Nakonec se režisér Filip Renč se svým týmem rozhodli, že to musí zpěváci zvládnout sami.

Doporučené články

Létání na dělové kouli, kdy Baron Prášil přelétá z druhého balkónu divadla Hybernia na jeviště, je o poznání bezpečnější než vzlet na pařátu. "Dnes jsem létal poprvé a bylo to super. To zajištění na dělové kouli je tak v pohodě, že bych takhle lítal od rána do večera. Pařát je teda ale o dost větší adrenalin, to je fakt," smál se na zkoušce připravovaného muzikálu Baron Prášil Pepa Vojtek.

Marian Vojtko a Daniel Hůlka si zkoušeli let na pařátu na zkoušce muzikálu Baron Prášil

Marian Vojtko a Daniel Hůlka si zkoušeli let na pařátu na zkoušce muzikálu Baron Prášil

FOTO: Michaela Feuereislová

O poznání větší strach měl Daniel Hůlka, který trpí velkým strachem z výšek. Rád ho ale překonává. "Mám z výšek fakt normálně stažený zadek. Jdu ale do všeho po hlavě," řekl Novinkám.

Létání na pařátu ptáka je pořádně nebezpečné. Baron Prášil na něm odletí z jeviště do temného provaziště, které je dvanáct metrů vysoko. Vojtek, Hůlka a Vojtko na něm sedí bez jakéhokoli zabezpečení. "Nesmím se podívat dolů a snad to bude v pohodě," prozradil Hůlka. "Tak tohle je opravdu hustý," dodal Vojtek.

Daniel Hůlka na zkoušce muzikálu Baron Prášil létal na dělové kouli

Daniel Hůlka na zkoušce muzikálu Baron Prášil létal na dělové kouli.

FOTO: Michaela Feuereislová

Premiéra muzikálu Baron Prášil je naplánována na 25. února. Kostýmy z dílny návrháře Romana Šolce jsou již hotovy. Herci je předvedou již ve čtvrtek v divadle Hybernia na neoficielní módní přehlídce.