Nešťastný divák, jehož média označila jen jménem Kuo, pocítil prý při promítání filmu nevolnost, bolest v hlavě a začal mít problémy s viděním. Byl převezen do nemocnice, kde se při vyšetření zjistilo, že má krvácení do mozku.

"Je pravděpodobné, že tyto problémy u něj vyvolal nával emocí z filmu," řekl lékař. Kuo zemřel po jedenácti dnech hospitalizace. Animovaný 3D snímek Avatar režiséra Jamese Camerona, který zrovna získal Zlatý glóbus za nejlepší film a režii a trhá žebříčky sledovanosti, prý nezřídka vyvolává u diváků deprese a sebevražedné sklony.

Deprese z krásy

Snímek je situován do budoucnosti a ukazuje, jak lidská rasa vydrancovala zdroje na Zemi a kvůli těžbě vzácné horniny se dává do boje s mírumilovnými obyvateli planety Pandora. Lidé jsou unešeni zázračným světem na Pandoře a jsou znechuceni tím, co lidstvo Zemi provedlo.

Někteří fanoušci se na internetových stránkách Avatar Forums svěřují, že po filmu kvůli touze dál se těšit z krásy mimozemského světa na planetě Pandora trpěli depresí a sebevražednými myšlenkami.

"Dokonce jsem uvažoval, že když spáchám sebevraždu, tak se znovu narodím do světa, který je Pandoře podobný a kde všechno bude stejné jako v Avataru," uvedl jeden z fanoušků.