"Chci, aby to byla pro ně opravdu vydařená svatba. Jen pro ně a ne pro média," uvedla Jessičina budoucí tchýně. "Těším se, až konečně budou spolu šťastni. Zaslouží si tuto šanci. Mají za sebou těžké chvíle," řekla v reakci na irácké drama, kterým Jessica prošla.

Příběh Jessiky

V březnu totiž padla do léčky v jižním Iráku. V následném boji zahynulo 11 příslušníků americké armády. Ona sama byla postřelena a spolu s dalšími pěti vojáky zajata. Američanům se ji podařilo 1. dubna vysvobodit. Jessičin příběh je však stále zahalen tajemstvím a vzbuzuje rozporuplné reakce. Podle válečných kritiků je celá akce jen manipulací amerického ministerstva obrany. V USA se však Jessičin osud stal tou nejvíce oslavovanou, ale zároveň jednou z nejkontroverznějších událostí iráckého konfliktu.

Jessica, která je stále ještě v důsledku zranění odkázána na berle, nedávno "prodala" knižnímu vydavatelství svůj příběh za jeden milión dolarů. Kniha s názvem Jsem také voják: Příběh Jessiky Lynchové by měla tento měsíc přijít na americký trh. A propagovat ji bude právě hlavní hrdinka. Ta má ale nyní pravděpodobně úplně jiné starosti: vybrat si ty nejkrásnější svatební šaty.

Jessica se s Rubenem seznámila před dvěma roky v restauraci rychlého občerstvení v Texasu, kde oba působili.