"Znechucení? Mnoho lidí si neuvědomuje, jak lehké je přibrat na váze z pití slazených nápojů, džusů, energetických drinků, slazených čajů a slazené kávy. Půl litru nápojů ledového čaje může obsahovat až 12 čajových lžiček cukru," zní text pod videem na oficiálních stránkách kampaně.

Kampaň doprovázená sloganem, který by se dal přeložit jako „Naléváte si kila?“, upozorňuje na miliardy skrytých kalorií, které Američané ročně zbytečně zkonzumují. V USA je přitom pití slazených nápojů rozšířeným zlozvykem, za rok se jich zde vypije téměř 57 miliard litrů.

„Kampaň je záměrně tak ošklivá, chtěli jsme zaujmout pozornost lidí,“ řekla Cathy Nonasová, která má v rámci zdravotního odboru newyorské radnice na starosti oddělení tělesných aktivit a výživy.

Starosta slibuje válku nadváze

„Obezita je velkým problémem a my budeme dělat, co je v našich silách, abychom ji porazili,“ řekla Nonasová s tím, že „tuková“ kampaň je zatím jenom začátek.

Okolo kampaně vznikla i skupina na Facebooku, na které se zaměstnanci radnice snaží lidem poskytovat rady, jak přestat popíjet přeslazené nápoje a své rozhodnutí dodržet.