"Kuba je opravdu neskutečně hyperaktivní. Jeho člověk musí do postele nutit," řekla Novinkám Vendula Auš Svobodová. Se synem a manželem Patrikem Aušem vyrazili do Špindlerova Mlýna. Přihlásili malého Jakuba do lyžařské školy a také se zúčastnili bowlingového turnaje, který uspořádala Gábina Partyšová. Zatímco k večeru Vendula s Patrikem padali únavou, Jakub by mohl řádit celou noc.

Vendula Svobodová a Gábina Partyšová na bowlingu ve Špindlerově Mlýně

Vendula Auš Svobodová a Gábina Partyšová na bowlingu ve Špindlerově Mlýně

FOTO: Michaela Feureislová

Jakub Svoboda byl zdaleka nejakčnějším členem týmu. Bowling hrál poprvé v životě a nadchl ho. Vedle koulí ho nejvíce zajímala lékařská souprava, kterou dostal od rodičů k Vánocům. Neustále vyšetřoval své kamarády - dceru Lenky Hornové Lauru a syna Gábiny Partyšové Kristiána.

Gábiny Partyšové se synem Kristiánem a dětmi Lenky Hornové a Venduly Svobodové na bowlingu ve Špindlerově Mlýně

Gábina Partyšová se synem Kristiánem a dětmi Lenky Hornové a Venduly Svobodové na bowlingu ve Špindlerově Mlýně

FOTO: Michaela Feureislová

"Vyšetřil obě děti, ale Laura ho zajímala víc. Děvčata Kubu zajímají víc než dost. No jo, asi bude po tátovi," smála se Vendula. 

Kristián, Laura a Jakub - děti Gábiny Partyšové, Lenky Hornové a Venduly Svobodové na bowlingu ve Špindlerově Mlýně

Kristián, Laura a Jakub - děti Gábiny Partyšové, Lenky Hornové a Venduly Svobodové na bowlingu ve Špindlerově Mlýně

FOTO: Michaela Feureislová

Jakub Svoboda zatím netuší, kdo je jeho pravý otec, na Karla Svobodu si nepamatuje. Za tátu považuje Patrika Auše, za kterého se Vendula provdala před třemi měsíci. „Je na to ještě moc malý, konzultovali jsme to i s dětským psychologem. Musí se s tím začít asi tak za rok opatrně pracovat," dodala Vendula.