Zatímco pověsti o dalším chystaném sňatku ministerstvo zahraničí odráží lakonickým vyjádřením, že soukromý život svého šéfa nekomentuje, tisk přinejmenším spekuluje o "nové lásce". Také šéf diplomacie se zlobí, je-li na své partnerky dotazován. Studentka se prý jmenuje Minu a podle listu Die Welt je na cestě stát se jakousi modlou moderního stylu.

Média soudí, že nová Fischerova partnerka je sportovní, štíhlá a obléká buď konfekční velikost 36 nebo 38. Zároveň jí připisují krásu hereček Gwyneth Paltrowové a Juliette Binocheové.

Politický rekordman ve sňatcích

O Fischerovu partnerku je zájem už proto, že by případný pátý sňatek přinesl jistý rekord na německé politické scéně. Dosavadním čtyřnásobným manželstvím může ministrovi konkurovat jen kancléř Gerhard Schröder. Ten je nyní ženat s novinářkou Doris Köpfovou, ale dohady o čtvrtém rozvodu byly přinejmenším prozatím zažehnány počátkem roku.

Fischer se se svou poslední manželkou Nicole Leskeovou (34) prakticky neukazoval na veřejnosti. Z manželství se třetí ženou Claudií Bohmovou má ministr dvě děti. Po rozchodu s ní v roce 1996 razantně změnil život, začal běhat maratony a zhubl ze 112 kilogramů na 75. Mezitím ale už zase nějaké kilo přibral.