Zmatek způsobil pavouček, který si v noci upředl svou pavučinu přímo na přijímacím zařízení meteorologické stanice, které je umístěno na tamním letišti.

Přijímač napojený na počítač, kam jsou automaticky předávány veškeré údaje o aktuálním počasí, funguje již dvacet měsíců a nahrazuje práci tří meteorologů. Informace, které jsou aktualizovány každých třicet minut, zároveň slouží pilotům, jimž pomáhá při mapování počasí. 

Hlásili sníh, venku bylo sucho

Jinovatku, která přes noc lehce zamrzla, počítač vyhodnotil jako přítomnost sněhu. Chybu však brzy odhalil pilot, který pouhým pohledem zjistil, že žádný sníh nikde neleží a dráha je naprosto suchá. Mylná informace byla napravena během třiceti minut.

"S naším informačním systémem, který je nepřetržitě v běhu od začátku jeho instalace, jsme plně spokojeni stejně jako piloti všech aerolinek, které ho rovněž využívají ke svým účelům," sdělil vedoucí meteorologické stanice a dodal, že celá záležitost je souhrou nešťastných náhod. Zároveň uvedl, že chyba by v budoucnu neměla ohrozit hodnověrnost údajů, které stanice poskytuje.