„Mimozemšťané jsou už všude okolo nás a po celou dobu nás sledují,“ sdělil Filipov bulharským médiím. „Vůči nám nejsou nepřátelští, spíše chtějí pomoci, ale my jsme dostatečně nedorostli k navázání přímého kontaktu. Jsou kritičtí hlavně vůči lidskému amorálnímu chování,“ upozornil.

Odvolával se na „odpovědi“ mimozemšťanů zašifrované do kruhů v obilí. Jeho kolegové je už prý analyzovali a vytěžili z nich, že poutníci z kosmu mají výhrady zejména k pozemské kosmetice a k umělému oplodnění. Na cestě jsou údajně také informace k zániku světa v roce 2012 a k hrozbě dopadu asteroidu na Zemi.

„Lidská rasa naváže v příštích deseti až patnácti letech přímý kontakt s mimozemšťany,“ prorokuje také bulharský vědec. Filipov si pro své oznámení nemohl zvolit lepší chvíli. V Bulharsku teď zuří boj o udržitelnost, a hlavně reformovatelnost tamní akademie věd, k níž jeho ústav patří.

Není divu, že v akademii již zazněly výzvy, aby slovutný badatel neznámých civilizací rychle rezignoval a nepodkopával už tak nahnutou pozici vědecké instituce.