Finalistky Miss World 2009 navštívily městkou oblast Soweto na severu Johannesburgu. Soutěžící zde otevřely novou zelenou zónu Orlando West Park, která byla vytvořena pro účely komunity postižených občanů.

Kráskám zpívaly a tančily děti ze základní školy. Po přestřihnutí stuhy a otevření parku na počest této události finalistky zasadily stromy. Jeden strom zasadila i stále ještě úřadující Miss World 2008, Ruska Kseniie Sukhinová.

„V sowetském parku to bylo krásné, pomáhaly nám sázet stromy i malé děti. Jsou strašně roztomilé, nejraději bych si nějakého malého černouška zabalila domů a adoptovala ho. Je to pro mě čest, že jsem mohla být u otevření nové části zeleně v Africe, a že tady bude růst strom, který jsme společně s Miss World 2008 Ksenií Sukhinovou zasadily,“ říká Aneta.

Dívky mají za sebou také další doprovodnou soutěž. Na pobřeží města Durban bojovaly o titul Miss World Beach Beauty. Aneta stejně jako v Miss talent nezabodovala. Soutěž v plavkách vyhrála Miss Gibraltar Kaiane Aldorinová. Druhá skončila Miss Panama a třetí se umístila Miss Scotland.

"Všichni nás tady vítají, jako bychom byly světové hvězdy. Je to nádherný pocit a obrovská zkušenost. Už jsem viděla spousty národností, ale tady jsou snad nejmilejší lidé na světě. Všichni se usmívají, jsou vstřícní, kdyby takhle usměvavá byla naše republika alespoň z půlky, svět u nás by byl hned veselejší. Jsem moc ráda, že tady můžu být a čerpat energii. Děti, které nás objímají, nám dávají sílu jako nic na světě," vzkazuje Aneta z Durbanu. O nové Miss World se rozhodne ji 12. prosince.