Ind Kashi Samaddar navštívil v rekordním čase všech 194 zemí světa. Domů se vrátil s albem plným fascinujících fotografií z různých hotelů a barů. Neohrožený cestovatel začal svou pouť v červenci 2002 v Nizozemsku. Skončil letos v Kosovu. Po cestě se občas musel vyhýbat střelbě i dalším nebezpečím.

"Začal jsem v Amsterdamu a skončil v Kosovu, ale mezitím jsem riskoval život v neklidném Afghánistánu, Surinamu i v Somálsku," říká obchodník, který teď žije v Dubaji.

"Hotel, kde jsem bydlel v Kábulu, byl rozmetán bombou hodinu poté, co jsem se odhlásil. Cestoval jsem místy, kde mi kolem uší kulky jen svištěly. Je to zázrak, že mne žádná nezasáhla. Ve Východním Timoru jsem byl tři dny bez jídla a nakonec jsem musel zaplatit jednomu místnímu klukovi několik set dolarů za pár banánů. V Nauru byl zase můj let osmkrát zrušen, takže jsem tam musel zůstat o jeden a půl měsíce déle," dodává Samaddar.

Indický obchodník teď založil Iniciativu za cestování, turismus a mír, která se bude snažit o to, aby jednotlivé země zavedly jednodušší a průhlednější vízovou politiku.

Ind navštívil 194 zemí, většinou však bývá uváděno, že existuje celkem 196 zemí. Nicméně tento počet je možné o několik států snížit nebo zvýšit, v závislosti na kritériích jako je například uznání jinými státy.