Šedesát let po Phillipově boku prý hodlá uctít mladou láskou. Nedovolí, aby ji její jubileum příliš vysilovalo, proto touží spojit oboje události. Tvrdí to zdroj deníku Daily Mail pracující v Buckinghamském paláci.

Svatba jako kompromis oslavy diamantové svatby

„Nic není pevně stanoveno, ale o datu 2012 se uvažuje a mluví se o tom. Královna prohlásila, že nechce být v roce svého jubilea přetěžována. Královská svatba by byla dokonalým kompromisem, jak vrhnout příznivé světlo na královskou rodinu, ale přitom by nemusela nést veškerou tíhu…

Královna rozhodne, zda se William a Kate vezmou v roce 2012, nebo rok předtím, ale ona jim vystrojí úžasnou slavnost. Toho roku bude Británie i královská rodina na světovém jevišti,“ uvedl zdroj z Londýna.

William na svatbu nespěchá

A Williamovi datum vyhovuje, protože prý sám na svatbu nijak nespěchá. „V roce diamantové svatby a olympiády v Londýně to bude rušný rok, ovšem svatba trvá jediný den a snadno se někam do kalendáře umístí. Skvěle se to bude hodit, když Williama a Kate představí jako budoucího krále a královnu,“ cituje zdroj dále Daily Mail.

Svatba v roce 2012 je pravděpodobná také kvůli faktu, že v té době ukončí William svou službu u vojska a bude mít hotový profil zralého budoucího krále.