O vydírání informovala kancelář prokuratury v Los Angeles. Pokud by Kayalarovi byla prokázána vina, hrozil by mu trest vězení v délce až dvou let.

Mluvčí prokuratury Thom Morozek dále uvedl, že americká prokuratura je v kontaktu s německou. Kayalar, který byl v USA nelegálně, byl v září zadržen a už byl vyhoštěn, takže se nyní nachází v Německu.

Kayalar chtěl nabídnout tisku obrázek, kde je sedmiletá dcera Cindy Crawfordvé a Rande Gerbera přivázaná k židli. Fotografii získal od bývalé chůvy děvčátka, s níž se přátelil. Obecně se soudí, že nešlo o týrání, ale že šlo o součást hry na policajty a zloděje.

V létě se Kayalar spojil s Crawfordovou a jejím manželem Randem Gerberem, který o existenci fotografie neměl tušení. Pohrozil jim, že jestliže nedostane zaplaceno, dá snímek k dispozici bulváru. Manželé se obrátili na úřady, což vedlo k policejnímu vyšetřování. Po deportaci do Německa začátkem listopadu Kyalar modelce znovu telefonoval a chtěl peníze, což vedlo ke vznesení obžaloby z vydírání.

Crawfordová a Gerber podle svého tiskového mluvčího chystají podniknout všechny právní kroky, proti pachateli i těm, kdož mu pomáhali v šíření a prodeji fotografie jejich dcery.