"Neměl jsem čas se divadlu Kalich tolik věnovat a bohužel se pak rozhodovalo o věcech, se kterými jsem zásadně nesouhlasil," řekl Novinkám Janek Ledecký.

"Na muzikály Hamlet mám teď plná práva jen já. Hamleta hráli úspěšně v Koreji a mám s ním další evropské plány," prozradil Ledecký, který už pracuje na novém muzikálu.

Příští rok na podzim uvede své nové dílo, muzikál Jago. V jakém divadle se bude hrát, ale prozradit nechce. "Nechte se překvapit," říká. Vzhledem k tomu, že svůj vánoční koncert, který měl každý rok v Kalichu, přesunul do divadla Hybernia, je tedy možné, že právě tam bude Jankova nová domovská scéna.

Dan Hůlka

Dana Hůlku si Janek Ledecký vybral jako prvního do svého připravovaného muzikálu Jago

FOTO: Michaela Feuereislová

Napovídá tomu i fakt, že si do jedné z hlavních rolí v Jagovi vybral Daniela Hůlku, který je hvězdou muzikálu producenta Oldřicha Lichtenberga, který vede divadla Hybernia a Broadway. "Bych byl hrozně rád, kdyby se chopil role Othella. Danovi jsem nějaké věci dal poslechnout, líbily se mu a říkal, že by to bral," prozradil Ledecký. 

Zpěvák a skladatel se teď pečlivě připravuje také na své vánoční turné s názvem Sliby se maj plnit. Turné vyvrcholí 21. prosince v divadle Hybernia. Půjde o Jankův dvoutisící jubilejní koncert.