"Přínosný bude trus od všech našich zvířat. Ať už jde o slony, nosorožce, medvědy nebo na druhé straně ptáky, hady a myši," řekl pro Süddeutsche Zeitung Hans Johhan Färber, ekonomický ředitel Hellabrunn Tierparku. Färber si od projektu slibuje především finanční zisk pro svoji zahradu.  

Doporučené články

Vytápění zdarma

Zatímco doposud končil zvířecí trus a zbytky potravy v kompostu, nová elektrárna na biomasu bude pro zoologickou zahradu znamenat prakticky zdarma vytápěné budovy. Přebytečná energie bude dodávána za peníze do soukromých domů v okolí zoo.

"Víme, že z biomasy, kterou u nás vyprodukujeme, toho příliš nevyhřejeme, ale pro část naší zoologické zahrady to postačí a ještě budeme moci za peníze zásobovat minimálně jeden rodinný dům v blízkém okolí zoo," uvedl ředitel.

Připojí se i další zoologické zahrady

Färber věří, že se k jeho projektu přidají i další zoologické zahrady v Německu a okolních státech. "Nápad přijalo se zaujetím také několik našich spolupracujících zoo v západní a střední Evropě. Problém je v tom, že leckde nemají peníze na vybudování elektráren, které by byly schopny zpracovat biomasu," dodal Färber.