"Točil jsem filmy s Antonionm a Viscontim, a je pro mě velmi důležité, aby režisér byl člověk, jemuž věřím a vážím si ho," zdůraznil Delon. 

Dosud se Delon věnoval zejména natáčení televizního seriálu Frank Riva, který i produkoval. Hraje v něm, jak jinak, nekompromisního policejního komisaře, pohybujícího se při vyšetřování na hraně zákona, ale neoblomně hledajícího pravdu a spravedlnost. Jeho partnerkou je známá francouzská herečka Mireille Darcová, jedna z Delonových bývalých manželek. 

Ještě nedávno se dal slyšet, že film a divadlo se postupně přežijí a  budoucnost patří televizi. 

"Dnes se svět zbláznil z úpadku a škaredosti. Lze v ohyzdné společnosti dělat dobré filmy? Lze tvořit krásné sny v čase, kdy většina snů skončila zle?," kladl veřejně otázky na téma podle něj uhasínající kinematografie.

"Jen hlupák nemění své názory," prohlásil nyní Delon rezolutně v souvislosti se svým přáním vrátit se na filmové plátno.

Již před časem podotkl, že ho televize neuspokojuje také zcela ve všem. Silně ho v televizních programech rozčiluje spousta reality-show, které podle něj "plodí generaci hlupáků".