V německém Hamburku proto vyšli ženám vstříc a vybudovali prostory určené výhradně mužům. "Má-li muž čekat na ženu u kadeřníka nebo v obuvi, nudí se," uvedl Alexandr Stein, který stál u zrodu nového nápadu.

Jesle místo baru

Zadní část podniku, který v týdnu funguje jako běžný bar, se každou sobotu, právě v době velkých rodinných nákupů, mění na "pánské jesle". Muži se zde za deset eur mohou pohodlně usadit do křesel a až do pozdních odpoledních hodin trávit čas, který by jinak promarnili nezáživným vybíráním zboží.

Od tradičních jeslí se tento koutek pro pánskou klientelu liší tím, že se v něm scházejí pouze zástupci silnějšího pohlaví, podávají se tam také alkoholické nápoje či hrají karty. Zkrátka nepřijdou ani domácí kutilové, kterým je nabízen kurs pro zahrádkáře.  

Muži si jesličky oblíbili

Zpočátku se do neobvyklého podniku muži příliš nehrnuli, časem však návštěvnost  a oblíbenost stoupla. Provozovatel dokonce uvažuje o rozšíření nabízených služeb a pohrává si s myšlenkou, že by se v jeho "jeslích" mohli muži učit míchat koktejly.

Pánové se ve svém koutku rozhodně necítí svými drahými polovičkami opuštěni, naopak si pochvalují, že ženám nelezou na nervy a prožijí tak pohodovou sobotu.