Soutěžit bude osm hvězdných párů, které tvoří profesionální zpěvák a někdo, kdo rozhodně není ve zpěvu profesionál. Společně budou zpívat duety a postupně diváci rozhodnou, kdo ze soutěžích vypadne.

„V mnoha ohledech soutěž bude připomínat velmi úspěšné Star Dance, ale věříme, že bude v některých ohledech ještě zábavnější,“ řekl dramaturg pořadu Jan Potměšil. Zůstává moderátorka Tereza Kostková, Marka Ebena ale nahradí Aleš Háma. 

Janečková má plné zuby Střihavky

Jednou z hvězd je tvář České televize, moderátorka Pošty pro tebe Ester Janečková. Ta je zatím velmi zklamaná ze svého přiděleného partnera, zpěváka Kamila Střihavky. "Kašle na to. Asi ho takhle na podzim víc zajímá, zda mu nepadají vlasy," říká se smíchem.

"Všichni zkouší několikrát týdně, my jsme od září měli jen tři zkoušky. Kamil pořád tvrdí, že nemá čas. Když jsem se ho ptala na říjen, řekl mi, že je na tom časově blbě, ať zkouším sama, že on to zvládne. Ale jak cvičit duet sama mi jaksi říct zapomněl," prozradila Janečková.  

Za favority považuje Janečková dvojici Jana Boušková - Tomáš Trapl. "Jsou naprosto skvělí. Náramně vtipní a Tomáš jako učitel zpěvu na konzervatoři Janu skvěle táhne," dodala moderátorka.

Zahajuje 31. října

Licencovaný pořad BBC Duety... když hvězdy zpívají je založen na tom samém půdorysu a pravidlech jako StarDance. I vysílací čas zůstává stejný. Zahajuje se v sobotu 31. října na ČT jedničce a konči těsně před vánočními svátky.

Soutěží opět osm dvojic, každý večer zpívají dvě písničky dvou rozdílných žánrů. Hodnotí  je čtyřčlenná porota a uvádějí dva moderátoři - Tereza Kostková a Aleš Háma. O osudu soutěžících rozhoduje porota, ale diváci ji mohou svými SMS zprávami přehlasovat. Vítěz bude korunován jako Král a královna duetů. Soutěžní klání ale nebudou probíhat na pražském Výstavišti, nýbrž ve studio číslo 6, což je největší studio pražských filmových ateliérů na Barrandově.

Zpěváci si zazpívají rock, pop, muzikál, soul, baladu, rekonrol, country nebo folk a swing. Soutěžící na tiskové konferenci prozradili, že se většinou hodně těší na swing, ale „nemusí mít“ country nebo dechovku. Dechovka tam ale prý nebude. První večer odstartuje pop a balady. Janů s Bernatským si vybrali písničku z Hříšného tance, Zelenková s Noskem slavné Wonderful World od Luise Armstronga a Postlerová s Kolářem písničku od Petra Spáleného Kdybych já byl kovářem.

„Vysílat se bude v HD kvalitě s vícekanálovým zvukem, využijeme i náš nejmodernější přenosový vůz, který jsme zakoupili pro MS v lyžování v Liberci,“ dodal podrobnosti k přenosům ředitel výroby ČT Václav Myslík.

Kdo s kým bude zpívat v Duetech?

Ester Janečková - Kamil Střihavka

Zuzana Jandová - Petr Kotvald

Simona Postlerová - Petr Kolář

Pavel Zedníček - Radka Fišarová

Miroslav Nosek - Jitka Zelenková

Daniel Rous - Marcela Březinová

Jana Boušková - Tomáš Trapl

Vojtěch Bernatský - Petra Janů