"Připadám si jako někde ve vesmíru. Poslali jsme producentům muzikálu Děti ráje Viktorovi Mrázovi a Michalu Bělouškovi už tři upomínky, aby v muzikálu nepoužívali písně Michala Davida a Zdeňka Bartáka, protože na ně nevlastní práva. Upomínky si ani nevyzvedli," řekl Novinkám Oldřich Lichtenberg - producent muzikálů, které se hrají v divadlech Broadway a Hybernia. 

Oldřich Lichtenberg s Michalem Davidem připravují muzikál Je třeba zabít Davida. Na konkurenční Děti ráje podali žalobu.

Oldřich Lichtenberg s Michalem Davidem připravují muzikál Je třeba zabít Davida. Na konkurenční Děti ráje podali žalobu.

FOTO: Korzo

"Bohužel celá věc skončí u soudu. Podáváme žalobu a návrh na předběžné opatření. Zároveň podáváme trestní oznámení na producenty Bělouška a Mráze. Nepředpokládám, že by skončili až ve vězení, ale podmínka je velmi reálná," prozradil Lichtenberg na výročním stém představení muzikálu Dracula.

Janek Ledecký se synem Jonášem

Janek Ledecký se synem Jonášem

FOTO: Michaela Feuereislová

Jubilejní představení si nenechal ujít například Janek Ledecký se synem Jonášem. "Dal jsem lístek synovi k narozeninám, které dnes má," smál se Ledecký. "Ba ne, jdeme po představení na večeři. Jonáš si přál baskytaru, tak ji dostal. Roste mi doma skvělý muzikant," dodal Ledecký.

Šárka Vaňková a Daniel Hůlka

Šárka Vaňková a Daniel Hůlka

FOTO: Michaela Feuereislová

Daniel Hůlka sklidil jako Dracula obrovský aplaus, skvělý výkon předvedly Leona Machálková i Jiří Langmajer. Jen Šárka Vaňková měla velké problémy s intonací. "Buď byla nachlazená nebo by se měla živit něčím jiným než zpěvem. Byla pekelně falešná," řekl Novinkám návštěvník stého představení Draculy.