Jedna z mnoha fotografií prostorného bytu v Helsinkách rozjela na internetu něco, co se dá nazvat asi jen jako E.T. mánie. Jeden z návštěvníků stránek hledající byt totiž spatřil na levé straně fotografie podivnou růžovou ruku, která působí gumovým dojmem a navíc má pouze tři prsty.

Záhada evokovala obrovské množství teorií, mezi kterými nechyběly ani teorie ve smyslu přesunu mimozemšťanů do chladnějších částí naší planety, konkrétně Skandinávie. Někteří se domnívají, že objekt vypadající jako něco mezi rukou a klepetem by mohl být končetinou obrovského kuřete.

Pro jiné byla fotografie jen záminkou ke vtípkům směrem na realitní agenty. Jeden z diskutujících na webu Lovelylisting.com poznamenal, ať si už konečně všichni přestanou utahovat z manikúry zaměstnankyně realitní agentury. Jiní vtipálci tvrdí, že ruka patří jednomu z členů finské heavy-metalové skupiny Lordi, která vyhrála v roce 2006 soutěž Eurovision.

Logické vysvětlení zatím ještě nepřinesl nikdo. Většina diskutujících má však jasno: E.T. se rozhodl prodat svůj "bejvák".