Jak svědci řekli místní televizní stanici WIVB-TV v Buffalu, muž plaval v pondělí po hladině dravé řeky Niagary přímo do vodopádů, jejichž výška přesahuje 50 metrů. Pak zmizel ve zpěněné vodě a zahlédli ho až dole, jak vylézá pod vodopádem na skálu.

"Vypadal naprosto klidně. Zato já byla v šoku, když jsem viděla, že někdo padá vodopádem dolů," svěřila se Brenda McMullenová televizi. "Já ho ztratil z dohledu na horní hraně vodopádů," dodal Brendin manžel Terry.

Nevlídná Niagara

Každou vteřinu se vodopádem s hrozným hlukem prožene asi 600.000 litrů vody a všeobecně je tato bariéra na řece Niagaře považována pro plavce za nepřekonatelnou.

Podle CNN je ovšem známý jeden případ, kdy člověk pád do vodopádů přežil bez úhony: došlo k tomu v roce 1960 a nechtěným hrdinou byl sedmiletý chlapec, který spadl do vody při nehodě plavidla. Hoch měl ale plovoucí vestu, kdežto pondělní dobrodruh byl oděn pouze do košile a kalhot - a to je naprostý rekord.

Buffalská televize přinesla záběry, jak policisté odvádějí v želízkách z břehu pod vodopády plavce se zahaleným obličejem. Byl převezen do nemocnice na pozorování a mluvčí kliniky sdělila, že jeho zdravotní stav je dobrý.

Riskující skokani

Od roku 1901 se snažila nástrahy Niagarských vodopádů překonat v různých speciálně upravených sudech a podobných vymyšlenostech asi desítka odvážlivců, jen pár jich ale pád do děsivé hloubky přežilo.

To se však týká pouze kanadské části vodopádů, sousední americká část, která je užší, dravější a skalnatější, žádného dobrodruha živého nepropustila.