Velitel pozemních sil generálmajor Jaroslav Vývlek řekl deníku Sme, že povinně zpívají všichni, i ti, kteří nemají hudební sluch. "V Ozbrojených silách Slovenské republiky se cvičí, bojuje a zpívá," dodal Vývlek. "Každá novinka má své příznivce i odpůrce. Vojáci se zpěvem žádné problémy nemají," uvedla mluvčí útvaru v Michalovcích Mária Sakáčová.

Profesionální vojáky však nové nařízení podle deníku Sme příliš nepotěšilo. "Nám to připomíná hodiny hudební výchovy. Kdo si nepamatuje text, chodí s papírem v ruce. To nařízení připomíná návrat do bývalého režimu," řekl deníku Sme dělostřelec z Michalovců. Slovenští vojáci například tento měsíc zpívali při odchodu na misi do Afghánistánu.

Vojenský duchovní z mechanizovaného praporu v Michalovcích říká, že když vojáci zpívají, alespoň se nemračí. "Některým se to nelíbí, ale postupně si zvykají. Mnozí to berou s humorem," dodává. V armádě se zpívají lidové písně podle schváleného seznamu, ale každý útvar má možnost složit písničku podle západního stylu, jako je to například zvykem v americké armádě.