"Sportku jsem sázel vždycky, ale ne moc pravidelně. Tentokrát jsem tak trochu podlehl sázkové horečce a na tiket jsem napsal rozpis, do kterého jsem jako tutovku obsadil dvacítku. Ta mi totiž už párkrát některé mé pokusy zhatila, a tak jsem si říkal, že by konečně mohla zabodovat," přiznal výherce, jenž si přeje zůstat nadále v anonymitě.

Sázka nebyla podána formou náhodného tipu, sázející si tedy vsadil na svoje vlastní, ryze náhodná čísla. "Čísla, která jsem tipoval, pro mne nemají žádný jiný význam. Nebyla to ani data narození mých blízkých či něco podobného," uvedl.

Přiznal zároveň, že bohatství s jeho dosud poměrně všedním životem pořádně zamává. "Jsem úplně obyčejný člověk, který nikdy neměl s takovou vysokou sumou co do činění, natož abych ji měl na svém kontě. A tak si napřed budu muset na tento nový fakt zvyknout a hned v druhé řadě se s ní budu muset naučit zacházet. Myslím ale, že na to jsou odborníci přes finance, kteří se vyznají a poradí mi."

Radu bude potřebovat, vždyť jde o sumu, za niž by si mohl pořídit například 280 automobilů Škoda Octavia v základní výbavě nebo dvanáct nejluxusnějších vozů značky Rolls-Royce.

"Nemohl jsem usnout"

To, že vyhrál zatím nejvyšší jackpot v historii číselné loterie Sportka, věděl hned po večerním televizním slosování. Šok mu nedovolil usnout. "Skoro celou noc jsme spolu se ženou seděli a debatovali o tom, co s výhrou uděláme. Teprve k ránu se nám pak podařilo usnout," popsal své bezprostřední pocity.

Jak s nenadálým bohatstvím naloží, ještě nemá ani po dvou měsících potuchy. "Je třeba si vše náležitě a v klidu promyslet. A k tomu jsem se zatím nedostal. Je příliš brzy a myslím, že důsledky výhry jackpotu si budu uvědomovat postupně. A tak jsem si zatím udělal jen jednoduchý plán prvních nezbytných kroků, které musím učinit. Tak půl roku budu přemýšlet o tom, co a jak dál. Rozhodně to život můj i celé mé rodiny obrátí naruby, tím jsem si zcela jistý."