Kerry Robertsonová vyrůstala se svou babičkou pod dozorem sociálních pracovníků. Její rodiče prý nebyli schopni se o ni starat.

Letos v lednu potkala pětadvacetiletého Marka McDougalla a po několikaměsíční známosti naplánovali svatbu. "Že by měla nějaké problémy není vůbec poznat, sám jsem to zjistil asi až po dvou měsících," citoval server Daily Mail  McDougalla. Robertsonová trpí dyslexií a dysgrafií, dělá jí tedy problémy číst a psát. Obojí však umí.

Dívka je v pátém měsíci těhotenství, o tom, že se nesmí vdát se dozvěděla ve chvíli, kdy měla koupené šaty, připraven byl i obřad pro 20 hostů.

"Seděli jsme ve společném bytě a plánovali detaily svatby, najednou někdo zaklepal, byli to sociální pracovníci a řekli mi, že musím svatbu zrušit, protože nerozumím tomu, co svatba znamená," řekla Robertsonová. Do té doby jí prý sociální pracovníci říkali, že je dobře, že si našla přítele a je šťastná.

Podle skotských zákonů mohou tento krok úředníci udělat, pokud mají podezření, že jeden z páru si důsledky svého chystaného činu neuvědomuje. Dívka nyní bude muset projít sérií vyšetření a testů.

Sňatky i mateřství neplnoletých jsou v Británii častým jevem, úřadům se nedaří tento trend zvrátit. Částečně i proto, že mladí lidé s dětmi mají v zemi obrovské sociální výhody.