Krajský úřad nedoporučil plzeňskému dětskému domovu Domino, aby dar od účastníků milionářského závodu přijal. Děti z dětských domovů tak měly dnes možnost si alespoň prohlédnout drahá auta, popřípadě se v nich svézt.

"Přijali ho už loni a zvedla se vlna nevole, že využívají peníze od účastníků nelegální akce. Ti se ji jen snaží tímto způsobem posvětit. Proto jsme to letos Dominu nedoporučili, “ řekla Právu mluvčí kraje Petra Jarošová.

Video

Diamantový závod luxusních aut odstartoval v Praze. Zdroj: TV Prima

První drahé vozy vyrazily na cestu po 12:30, trasu závodu organizátoři nezveřejnili. Zahájení závodu přihlížely děti z dětských domovů i policisté, kteří jsou v pohotovosti. Organizátoři tvrdí, že přesto, že jde o neoficiální závod, je pro ně důležitá bezpečnost silničního provozu.

V Praze dnes odstartoval druhý ročník neoficiálního závodu luxusních vozů Diamond Race, který je českou obdobou milionářského závodu Gumball 3000. Na snímku je vůz Ferrari.

Předstartovní kontrola u vozu Ferrari.

FOTO: Petr Horník, Právo

"Je to přesun skupiny řidičů s čísly na dveřích z místa A do místa B," řekl novinářům jeden z organizátorů Pavel Dolejška. "Je otázka policie a inteligence daných řidičů, jak se na silnici budou chovat," dodal Dolejška s tím, že smyslem závodu není přesunout se co nejrychleji z jednoho místa na druhé.

Na vítěze čeká diamant

Podle organizátorů budou účastníci závodu po cestě plnit různé orientační úkoly. Loni jely vozy do Budapešti a zpět přes Tatranskou Lomnici a Sosnovou, kde vozy soutěžily na pronajatém závodním okruhu. Letošního ročníku se zúčastní čtyři desítky vozů a na vítěze čeká diamant o velikosti dvou karátů. V dalších kategoriích by měly být rozdány ještě dva další diamanty.

V Praze dnes odstartoval druhý ročník neoficiálního závodu luxusních vozů Diamond Race, který je českou obdobou milionářského závodu Gumball 3000.

Ještě nalepit čísla a mohou jet.

FOTO: Petr Horník, Právo

Pražští policisté jsou kvůli účastníkům automobilového závodu v pohotovosti. Jaká opatření přijali, nechtěl jejich mluvčí Tomáš Hulan specifikovat. Po opuštění metropole budou na závodníky dohlížet příslušná krajská policejní oddělení.