"Na výstavě je zachycen rozdílný pohled na knedlíky v Bavorsku a v Čechách. Dějiny k nakousnutí, jak byla výstava nazvána na německé straně, porovnávají oblíbenost knedlíků u českých a bavorských strávníků, představují knedlíkovou kuchyni a odkrývají nejen stravovací návyky obou národů, ale i různé recepty opředené mnohými legendami,“ uvedla Eva Dittertová, ředitelka Krajského muzea Karlovarského kraje

"Cílem výstavy je ukázat, že tento poklad nezná hranice, že je naším společným dědictvím, které nezná jazykové ani územní rozdíly,“ doplnila ředitelka.  

"Výstava vychází z původní německé verze realizované v Deggendorfu a je rozšířena a doplněna o část českých reálií, nechybí ani česko - německý katalog, což je unikátní dvojjazyčný sborník původních příspěvků s knedlíkovými tématy,“ poznamenala Dittertová. 

Spolu s výstavou proběhne v prostorách muzea, ale i mimo ně, řada akcí pro laickou i odbornou veřejnost. "Budou uspořádány gastronomické soutěže s vybranými knedlíkovými tématy, kterých se dle příslibu účastní jako soutěžící i významné osobnosti regionu,“ láká ředitelka s tím, že gastronomické soutěže a speciální programy jsou připraveny také pro školy. Výstava potrvá do 10.ledna 2010.