Rozlícený hroch ještě ani nedožvýkal všechnu trávu, kterou měl v tlamě, a už se vydal stíhat myslivce, kterého za sebou během pastvy zaslechl. Hroši jsou známí tím, že jsou vůči lidem velmi agresivní, a již nejednou došlo podobným způsobem k zabití člověka.

Myslivec se snažil okolo hrocha nenapádně projít.

Myslivec se snažil okolo hrocha nenapádně projít.

FOTO: © Charles Hotham

Hroch během zlomku vteřiny vyrazil z trávy a vydal se myslivce honit.

Hroch během zlomku vteřiny vyrazil z trávy a začal muže pronásledovat.

FOTO: © Charles Hotham

Hroch je považován za nejnebezpečnější africké zvíře, a když je vyrušen ve chvílích, kdy se pase, stává se extrémně útočným. Nejmenovaný myslivec, který držel v ruce vysílačku, hrochovi unikl po více než 100 metrů dlouhém sprintu, než o něj hroch ztratil zájem a zpomalil. Mužův výkon byl o to působivější, že měl na nohou kožené boty, ve kterých se mu muselo běžet velmi špatně.

Hroši sice dokáží vyvinout rychlost blížící se až 50 km/h, zvládnou ji však udržet pouze krátkou dobu. Hladový hroch v ugandském národním parku Murchison Falls se tak naštěstí rychle unavil a vrátil se ke své večeři.

Když se hroch rozběhl obrovskou rychlostí, tak si myslivec uvědomil, že mu jde o život.

Když se hroch rozběhl obrovskou rychlostí, tak si myslivec uvědomil, že mu jde o život.

FOTO: © Charles Hotham

Hroch nakonec myslivce nedostihl, moc k tomu však nechybělo.

Hroch nakonec myslivce nedostihl, moc k tomu však nechybělo.

FOTO: © Charles Hotham

Výjimečné záběry běhu o život pořídil britský fotograf Charles Hotham, který se v národním parku pokoušel zachytit co nejlepší snímky pravé africké divočiny.