"Nejsme sice signatáři této petice, ale jsme její sympatizanti. Proto jsme se se spoluautorem petice Petrem Placákem dohodli, že proti komunistům uspořádáme koncert, který bude mít charitativní účel. Výtěžek věnujeme karlínským rodinám, které byly nejvíce postiženy záplavami a nejsou na tom dodnes dobře. Aby se peníze skutečně dostaly k těm nejpotřebnějším, požádali jsme o informace Nadaci Člověk v tísni," řekl manažer Lucie Tomáš Hubač.

V hale ČKD

Účast Václava Havla na koncertu oznámil David Koller, bubeník a frontman Lucie. "I když se o politiku příliš nezajímáme, samozřejmě ji sledujeme. Něco je nám proti srsti, něco ne. A pan exprezident Havel se nám líbí. Václava Havla jsme měli rádi jako prezidenta, máme ho rádi i jako člověka," uvedl Tomáš Hubač.

Koncert S komunisty se nemluví, ale pro Karlín se hraje se koná 18 listopadu v průmyslové hale ČKD v Praze. Svoji účast potvrdily skupiny Garáž, Kryštof, Extáze a další. Vystoupí tady i písničkáři Jaroslav Hutka s Radimem Hladíkem a Vlastimil Třešňák.