Vyvolená je název první české TV reality show, ve které soutěží dvanáct dívek v osmi pokračováních, vždy každý týden čtyřicet pět minut.

Diváci hodnotí jejich připravenost, komunikativnost a schopnost vypořádat se s neznámými úkoly. Nejde o přehlídku krásy. Každý díl tvoří samostatný příběh s různými disciplínami, dívky představuje, úkoluje a povzbuzuje právě Slepáček.

Disciplíny přísně tajné

"Disciplíny jsou přísně tajné, aby se na ně děvčata nemohla připravit, tajíme i prostředí natáčení, bude různé po Praze," řekl Právu dramaturg pořadu Miroslav Brada. Dívky se do soutěže dostaly prostřednictvím konkursu.

Reality show vznikla ve spolupráci Óčka se společnosti Czech On Line a jeho internetovým portálem Volný. Diváci mohou prostřednictvím SMS zpráv (za 6 Kč) nebo telefonicky rozhodovat, která z dvanácti adeptek půjde z kola ven. Rozhodnout se na konci každého hodinového pořadu, koho mezi sebe už příště nechtějí, musí i děvčata. "To se zatím po prvním natáčení ukázalo jako největší problém," konstatoval Slezáček.

Nejlepší nemusí být nej

Vítězku čeká v prosincovém finále sto tisíc korun a má slíbenou šanci dostat se na výsluní televizní obrazovky. Tvůrci reality show si jsou vědomi úskalí, které soutěž má. Například, že z jednoho mobilu se může posílat neomezeně SMS pro jednu adeptku.

"Lidé jsou sice hraví, ale mají tendenci nadržovat slabšímu a spíše posílat z kola ven nejlepšího ze soutěžících, než naopak. Takže ona nejlepší nemusí být nakonec dívka opravdu nejlepší, ale spíše nejsympatičtější," zaznělo v páteční diskusi zástupců show s novináři.