Vyplývá z nich, že počet hlášení narostl vždy poté, co se do kin nebo do televize dostal nějaký výpravný sci-fi film nebo seriál. Asi deset procent případů ale ministerstvo vede jako nevysvětlené.

Za jeden z nejzáhadnějších případů složky označuje agentura AFP hlášení dvou chlapců ze 4. května 1995. Tvrdili, že mluvili s "marťanem", který se před nimi náhle objevil na poli, měl hlavu ve tvaru citronu, byl vysoký "jako čtyři domy" a říkal jim: "Chceme vás, pojďte s námi." Dva policisté, kteří se na základě vyprávění údajně rozrušených kluků za dva dny na pole vypravili, tam ale našli jenom rolníka sklízejícího úrodu.

Rok poté, 15. července 1996, byl zase nad hřbitovem v britské obci Widnes pozorován neidentifikovaný létající předmět (UFO), který světélkoval a vysílal k zemi něco jako laserové paprsky.

V roce 1995 bylo hlášeno 117 údajných setkání s UFO a "ufouny", o rok později, poté, co byl v kinech uveden vědeckofantastický film Den nezávislosti, však už 609.

"Je zřejmé, že je nějaká vazba mezi počtem hlášených setkání s UFO a zprávami v novinách, televizními programy a filmy o mimozemšťanech," řekl expert na UFO David Clarke. Připomněl, že kromě roku 1996 byl v tomto ohledu velmi "produktivní" také rok 1978, kdy přišel do kin film Blízká setkání třetího druhu.