Deník The Independent zase upozornil: „Hlavní otázka zní: proč se meteorologický ústav tak seknul?“ ptá se Daily Express zase napsal, že "taková neschopnost by mohla být k smíchu, kdyby neohrožovala prázdninové plány i zaměstnanecká místa".

V dubnu přišli meteorologové s tvrzením, že letošní léto bude ukázkově krásné a jako stvořené pro zahradní párty. Dokonce pro ně vymysleli pojem „barbecue summer (grilovací léto)“. „Bude výrazně sušší počasí, než je běžné. Vytáhněte grily!“ vyzval sebevědomě Brity hlavní meteorolog Ewen McCallum s tím, že teploty se vyšplhají ke třicítce.

Když ale na konci července série dešťů zkropila a zchladila většinu Británie, odborníci otočili: „Pro zbytek léta je pravděpodobný déšť, ať průměrně, či nadprůměrně vydatný.“ Mluvčí meteorologického ústavu podotkl, že šlo o dlouhodobou předpověď, kterou je třeba vždy upřesňovat. „Pojem ,barbecue summer‘ vyjadřoval fakt, že počasí mělo být lepší než v uplynulých dvou letech,“ řekl.

„Meteorologický ústav nepředpovídá počasí, ale popisuje. Všimněte si, že mění předpovědi, až odpovídají aktuálnímu počasí. Na co to tedy je?“ rozhořčil se v internetové diskusi pod článkem jeden z uživatelů. Jiní jsou ale opačného názoru. „Jak dětinské žádat omluvu! Jsme v Británii, probuďte se! Pravděpodobně bude pršet. Smutné, ale fakt,“ reagovala jiná čtenářka.