Pro Joanne to představovalo šílená psychická muka, se svým chlapečkem se totiž nesměla ani pomazlit, dokonce se ho nesměla ani holýma rukama dotýkat při kojení. A když svým mateřským pudům podlehla, ještě několik dní nato trpěla velkými bolestmi. Než se k Jamesovi přiblížila, musela se celá zahalit.

„Představa, že nebudu schopná držet Jamese tak dlouho, byla nesnesitelná. Nejprve, když mi řekli, že mám alergii na své vlastní dítě, jsem si myslela, že je to nějaký druh vtipu. Ale když se to potvrdilo, byla jsem zničená. Měla jsem pocit, že se můj svět zhroutil. Šíleně mě z toho bolelo srdce. Musela jsem se jen dívat, když můj manžel naše dítě poprvé koupal. A když naše dítě první týdny brečelo, musela jsem se jen dívat, jako ho manžel zvedl a uklidňoval,“ popsala pro britský Daily Telegraph Mackieová.

Lékaři byli bezradní. Kožní biopsie nakonec odhalila diagnózu Pemphigoid Gestationis - vzácné kožní onemocnění způsobené alergickou reakcí na její dítě. Vzniká zhruba u jednoho z  50 000 těhotenství. Nemoc většinou sama odezní.

Léčba alergických reakcí silnými steroidními léky ale ženě umožnila fyzický kontakt s dítětem. „Bylo to zničující, když jsem viděl Joanne tak naštvanou. Ale když se konečně mohla s Jamesem začít mazlit bez té šílené bolesti, byla to tak výjimečná chvíle, že na ni ani jeden z nás nikdy nezapomeneme,“ uvedl manžel Mackieové Robert.